SDÍLET:

STVOŘEN VE STODOLE

V zimě roku 1975 se dva džentlmeni sešli v tlumeně osvětleném klasickém wisconsinském baru Pine Knoll. Tak se zakladatelé společnosti Trek, Dick Burke a Bevil Hogg prostě sešli u starobylého podnikatelského rituálu ve Wisconsinu, kde si kamarádi a partneři dají pár piv, aby probrali, co je nového, naplánovali budoucnost a prohovořili dobré i špatné nápady. Nad pár pivy se rozproudila hluboká debata o tom, jak mají nazvat svou začínající cyklistickou firmu. Hoggovi se líbil název Kestrel, což znamená poštolka. Burke zase dával přednost jménu Trek, které v sobě slučovalo jízdu a dobrodružství. Musel vědět, že dané slovo je pozoruhodné, že se v něm skrývá slib dlouhověkosti a svoboda prozkoumávání a kvality.

Trek nebyl nikdy pouhým názvem. Od samého začátku symbolizoval hodnoty.


Původ ve stodole


Po několika měsících na jaře 1976 se toto vizionářské duo rozhodlo založit podnik na výrobu mimořádných kol ve stodole v jižním Wisconsinu, na půl cesty mezi Madisonem a Milwaukee. Zde se ve vhodně položeném městě Waterloo proměnil sen ve skutečnost. 

Na začátku v roce 1976 měl podnik pět stálých zaměstnanců. V prvním roce Trek vyrobil 904 rámů na jízdní kola. Ocelové trubky, spoje a stříbrné svary, ručně zhotovené a pečlivě nalakované. 

V tomto mladém americkém podniku byla podporována kultura mistrného provedení a revolty. Každý oblouk a každý spoj měl svůj význam a každý pečlivě zhotovený rám dokazoval, že ne všechna skvělá kola musí pocházet z Evropy. Trek hodlal změnit názor lidí. 

Trek nyní sídlí asi kilometr od původní stodoly v mnohem větším závodě. Přestože jsme stodolu přerostli, v každém námi zhotoveném kole se odráží základní principy Trek.

Stálý pokrok

Během čtyřiceti let od existence firmy jsme byli svědky většího počtu neuvěřitelných inovací než v předchozích čtyři sta letech. Ani kola se nevyhnula tomuto obrovskému technologickému pokroku a Trek stojí na popředí tohoto hnutí. Neustále zpochybňuje hranice cyklistických možností. Odhodlání k neustálé inovaci a současné dodržování principů vyrábět kola, která budou mít lidé rádi a za kterými si bude stát.

 

... Jsme rádi, že jsme součástí této značky, za kterou stojíme, věříme a můžeme díky jejím výrobkům Vám i sobě dělat radost z jízdy!