SDÍLET:

ENDUROSERIE ZAČALA

Po dlouhém zimním čekání a tréninku nám to konečně začalo. 5. ročník Enduroserie odstartován. Z prvního závodu letos bereme 141. místo z 239 startujících v ketegorii RACE. Ve své kategorii U21 dojel Kubas (Jakub Ingršt) na 9. místě.

 

"Enduro závody v Koutech jsou již každoroční klasikou v seriálu České Enduro Serie. Letos se tu závody konaly již po páté a odstartovaly novou enduro sezónu. Erzety v Koutech jsou situovány do místního bike parku, kde se nejrůznějšími možnými variantami propojují všechny tratě a vznikají tak netradiční kombinace, které zpestří jízdu a sem tam možná i zaskočí ty, kteří mají místní traily nalítané nazpaměť. Podobně jako i v minulých letech se značení tratí ujal Kamil Tatarkovič, který se opět snažil různými zkratkami a odbočkami tratě v Koutech částečně zpestřit.

Kouty jsou pravděpodobně ten fyzicky nejnáročnější závod, který u nás máme, ale i přesto to nikoho neodradilo a závodníci ze všech koutů střední Evropy si chtěli vyzkoušet dlouhé traily s pořádným převýšením. Specialized Enduro Race Kouty byl letos také součástí Central European Enduro série a bylo skvělé na startu vidět závodníky nejen od nás, ale i ty nejrychlejší ze Slovenska, spoustu jezdců z Polska a objevili se tu i závodníci z Rakouska. Nesmíme ani zapomenout, že se na start postavilo i několik dětí, kteří začínají enduro disciplínu zkoušet více a více a je úžasné vidět, jak je ježdění na trailech baví. Pro kategorii Race bylo připraveno 5 erzet, Hobby si užili erzety pouze 4. Počasí nám nakonec přálo celý den a tak nic nebránilo skvělému závodění.

Další zastávkou celého seriálu je Rock Machine Enduro Race Ještěd, který je naplánovaný na 10-11.6."

 

Foto: Jara Sijka

Video: dolekop.com

Zdroj: enduroserie.cz (KAMIL TATARKOVIC)