SDÍLET:

MTBO8 ZA NÁMI

Malé ohlédnutí za již uplynulým 8. ročníkem orientačního závodu dvojic na horských kolech aneb CYKLO-RD MTBO8.

Závod předcházelo velké mapování, kam umístit nové kontroly a nacházet nová místa, což je po tolika ročnících největší problém. Společně s hlavním mapařem Pavlem Tužilem jsme nakonec zvolili tři směry dle obtížností a jak se zdá tak to pochopili i závodníci což nás potěšilo. Mohl si tedy závod užít každý dle svých sil.

Jako již tradičně nás slunným ránem přivítal areál Choltického zámku, který tomuto závodu propůjčuje svou nezapomenutelnou atmosféru romantické pohody.

Během ranních příprav v 8:30 přijíždí první závodních Martin Písař a Kristýna Bohatá. Okamžitě se zapojili do příprav a s ochotou nám pomáhali se zázemím orinťáku - MOC DĚKUJEME!

Devátá hodina a naše pořadatelská ranní káva... již se trousí první nedočkaví závodníci a vyzvedávají propozice s mapami. Díky našim milým přátelům Monice Moravcové, Richardu Moravcovi, Liborovi Habětínkovi, Janě Bitnarové, mé sestře Táně a v neposlední řadě mé ženě Radce, prezentace probíhala velmi hladce, což je při počtu 184 závodníků užásné.

V 11:00 to vše začalo... První vlna dvanácti dvojic vyrazila a postupně se loučíme s závodníky na 4 hodiny, abychom je již po 15 hodině zase přivítali v cíli. Kde pro nás byli odměnou jejich úsměvy na tváři a radost ze sportovního výkonu a to i nejmaldších účastníků jakým byla Julie Jirásková a Magda Králíčková. Děkujeme také nejstaršímu účastníkovi Zvonimíru Pojdovi za účast.

Na závěr tedy musíme s potěšením konstatovat, že pro nás pořadatele byla krásná sobota s rekordní účastí na 8. ročníku CYKLO-RD MTBO.

Gratulujeme všem, kteří dorazili do cíle, zvláště těm, kteří se umístili na pódiových pozicích, kdy nejvíce bodů získali Václav Kulhánek a Petr Karkoš s 935 body.